Reklama

Lazar

Příspěvky uživatele

To jsem přehlédl, 92DPI by to mělo být v pohodě.

Tak Nexus 7 2013 má mít IPS panel od JDI, nevím proč jsem si to IGZO vsugeroval. :-(
http://www.anandtech.com/show/7176/nexus-7-2013-mini-review/2

Každopádně focení panelu Nexus 7 2013 (312DPI) pomocí DSL-R jsem předem vzdal (pár pixelový subpixel by toho asi moc neřekl), mikroskop s tím problém nemá. ;-)
http://www.monitos.cz/tmp/nexus_7_2013_panel_10x.png

Díky.

Ono to bude dáno taky asi těmi výslednými 70DPI, na to již nejsme zvyklí. Být to 72DPI dalo by se to aspoň typograficky omluvit ;-)

P.S. Když koukám na poslední fotku subpixelů 11,6" 1366x768 u ntb, nejsem si jist zda u 7" 1920x1200 subpixely zvětšením vůbec postihnu. Zkusím využít maximum mezikroužků a čočku, nakonec o světlo se postará samo podsvícení.

Šlo by do metodiky testu 4K monitorů přidat (pokud jsem to nepřehlédl) chování/dojem z polovičního FullHD rozlišení (s interpolací přímo monitorem, případně interpolací GPU)? Dá se předpokládat, že potenciální únik do nižšího rozlišení může být řešením nedostatku výkonu GK v 3D.

Pozn. Panel IGZO by snad měl mít i Nexus 7 2013. Zkusím jeho subpixely vyfotit a dát fotku do vlákna fora, pokud dosahnu rozumného zvětšení.

Výsledky příštího kvartálu naznačí zda jde opravdu o trend či pouze o jednorázový nárust související s přechodem slabších povah z Windows XP.

Při vyhledání Wikipedia hesla v Chrome (Nexus 7 2013, Kitkat 4.4.3) míří primární výsledek na otevření ve Wikipedia Mobile App a to i přesto, že je aplikace již odinstalovaná (Google se domnívá, že je Installed, klik vede do Google Play). Snad bude popsaná detekce fungovat na reálném základě (mikrotest ADF, JRE, ..).

Touha po Netflixu vede některé zájemnce až k vytvoření motivační prezentace určené právě managementu Netflixu. ;-)
http://prezi.com/y8x9hgfoynds/8-reasons-why-netflix-should-go-to-the-cze...

Se závěry nelze než souhlasit. Obhajitelná cena by asi mohla být v intencích předplatného filmových kanálů (DVB-x) tj. do 300 Kč/měs.

Majiteli Moto G 4G zaslaného z UK již informační dotaz *444*# v síti O2 CZ naznačuje podporu jak ze strany SIM tak telefonu. O výsledku praktickémho testu zatím neinformoval.
http://www.o2.cz/osobni/forum/?forum_id=33&topic_id=12099

Otázkou je, nakolik lze u flash úložiště uplatňujícího wear-leveling (zápis nové verze sektoru může jít do zcela jiné části paměti) hovořit o "bezpečném" vymazání.

S tou obecnou zaměnitelností ovladačů Windows 8 a Windows 8.1 si nejsem zcela jist, minimálně z návštěv sekce ovladačů Lenovo notebooků.

Microsoft by mohl vydávat periodicky konsolidovaná instalační média zahrnující v dané době platné aktualizace, tím by se docílilo zkrácení doby instalace a následných aktualizací (nemluvě o průběžném doplňování ovladačů nového HW).

K zmiňovanému zachování rozložení aplikací na desktopu po restartu by mohl přidat například i podporu virtuálních ploch.

Z výše uvedeného je patrno kde probíhal hlavní ITC pokrok v 10ti posledních letech.
2004->2014 (CPU Pentium 4 -> i7 4830K nárust cca 40x, proti tehdejšímu GPRS -> LTE-A odhadem nárust 3-4000x). Mužeme si jen držet palce, aby kapacita budovaných sítí LTE nezaostávala za její rychlostí.

S tou LTE verzí Moto G (objednávka v UK) zatím dle odezvy na stránkách podpory O2 její majitel neuspěl, zmiňuje že LTE Band ve specifikacích by měl s naším souhlasit. Težko říct, zda jde o nějaký regionální nesoulad, či chybějící podporu v Androidu.

https://www.o2.cz/osobni/en/236127-forum/?forum_id=33&topic_id=12099

Zmiňoval jsem rozlišení ve smyslu DPI, to je v uváděném případě poloviční (počet bodů samozřejmě čtvrtinový).

Ideální by bylo, kdyby to HTC umělo volitelně přepnout na poloviční rozlišení (1280x800) což je na 8,9" pro náročné hry dostatečné a ve 2D by se dalo využívat pohodlí 2560x1600.

Tegra Note 7 je určitě zajímavý, ale kdo si zvykne na 7"@1920x1200 by se asi těžko vracel.

Podíl Windows Vista byl po 2 letech od uvedení údajně okolo 20%, toho pravděpodobně Windows 8.x nedosáhnou. Do října zbývají cca 4 měsíce, přičemž nárust za prvních šest měsíců tohoto roku byl z výše uvedené statistiky zhruba 2%.
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista#Sales

PowerVR Series6 si mají údajně troufat na VP9@1080 díky využítí OpenCL. Jak budeme pojmenovávat tento způsob dekódování tj. kde GPGPU pravděpodobně vynaloží většinu/značné úsilí (kromě CPU, VPU, např. GPGPU-assisted)? ;-)
http://withimagination.imgtec.com/powervr/imagination-makes-efficient-vp...

Stránky

Reklama
Reklama