Reklama

Poslední komentáře

"který na 5 GHz pásmu dosahuje rychlosti 1,73 Gb/s."

O tom, že to jsou v praxi nedosažitelná čísla se ani nemá cenu zmiňovat, ale přesto... 4 streamy o 160 MHz dají při 400 ns GI 3,4 Gb/s. Někde je chyba.

--------------

S obdobnou situací jsme se mohli setkat i u předchozí specifikace 802.11n, která byla natolik komplexní,"

U "eNka" alespoň neměli výrobci tu drzost označovat to jako "wave" 1, 2, atd.. Byla to nehotová, nekompletní věc - nedodělek, tak tam bylo jasně napsáno Draft N.

U "AC" mají tu drzost označovat implementováné funkce původní specifikace jako nové a celé to označit jako wawe 2.

U "N" dodali slušní výrobci podporu plné specifikace aktualizací firmwaru. Pochybuji, že by Aušus (a ostatní) něco takového udělali.
V takovém případě by byl zákazník podveden, protože si koupil router s nekompletní specifikací. A i když se AC68U chlubil podporou 802.11ac, tak to byl pouhý draft.

Ohledně USB portu se naopak Aušusu zastanu. USB 3.0 je zbytečný, protože ten slaboučký procesor stejně brzdí rychlosti FLASH disků, takže USB 3 by bylo zbytečné.
Jedinou výhodou USB 3 by byl větší napájecí výkon.

USB na routerech jsou stejně dobré jenom na připojení tiskárny a nebo 3G USB dongle jako záložní konektivitu. Občas se tam dá připojit FLASH disk a něco sdílet, ale jako náhrada NASu to rozhodně není.

Možná trochu zamrzí, že "vlajková loď" má jen jeden USB port.

Cena je naprosto mimo. Za 6 000 se prodává near-enterprise UniFi AC, která je možnostmi vysoko nad Aušusem. A když si k tomu lidi přikoupí GbE switch za 500, tak mají to samé, jenom 100x lepší.

Standard "AC" neměl nikdy vzniknout. Šířka kanálu až 160 MHz je úlet.

Výrobci by možná mohli zákazníkům říct, že čím je širší kanál, tím je nižší dosah. EIRP je neměnné (na šířku kanálu se nebere ohled), takže u 160 MHz kanálu se ta energie víc rozplizne než u 20 MHz.

Bohužel neřekli konkrétně. Ale odemykání je podle jejich infostránky dostupné jen na Xiaomi Mi3 a Mi4. Ty ostatní funkci by teoreticky mohly fungovat s libovolným Xiaomi nebo možná i jiným telefonem s MIUI ROM.

Tomu nevěřím, i klasické disky jsou stále ve vývinu, Seagate už rozesílá první 8TB disky, je tu pořád silný WD a Seagate, kteří mají velké peníze a investují je do vývoje klasických mechanických disků.
Snad pokud by se vývoj klasických disků teď zastavil, tak by to za ty 2-3 roky dokázali dohnat, ale momentálně tomu tak není. Seagate a WD vědí pořád, že je jak zdokonalovat mechanické disky a ty s náma ještě dlouho vydrží.

Osobně bych asi vzal Zalman. Za nižší cenu má 2 ventilátory oproti Merc Alpha, který má jeden. Sice ventilátory Zalman nejsou nejtišší, v Z3 je ale přímo na vrchní straně regulátor dvou ventilátorů. Navíc skříň je přes určitý laciný vzhled lépe vymyšlená (disky se instalují napříč (pokud bys zvolil verzi Z3 Plus disky se připojují Hot-Swap) - kabeláž disků nezasahuje do prostoru desky, možnost nainstalovat i ty nejdelší grafické karty...). Snad jediný důvod proč volit Bitfenix je potřeba mít více než 4 disky, což je maximum pro Z3.

Jo, já tím jen sem chtěl říct, že když už máte testování na základě mini-itx neškodilo by více zabrousit do segmentu mini-itx a klidně i micro-ATX skříní. Dneska je přeci jen pro většinu lidí klasický ATX naprosto zbytečný, většina lidí stejně využije max. 1-2 PCI/PCI-Express sloty. Jen doufám, že ten závěrečný třetí test, nebude konečná, recenze máte výborně zpracované, tak doufám že bude i nějaké pokračování po tom třetím testu.

Pro mě osobně je momentálně favoritem SanDisk Ultra Plus SSD, které v poslední době dost rapidně spadly na ceně, ale pořád jde o disky které byli donedávna velmi dobře hodnocené v recenzích. Navíc jde o bezproblémové ověřené disky, které navíc ve srovnání s Crucial nemají při menších kapacitách tak pomalý zápis.
A pak jsou ty nové disky od A-Data, které používají stejné řadiče jako nové řady od Crucial

Ak cena za megabajt u SSD dorovna tu u HDD je to definitivna smrt hard-diskov. Najskor sa tak stane, osud HDD vidim rovnako ako CRT.

Aké to silné reči...

Ad predražený krám: Keď už si začal tú funkčnosť a odbornosť, tak čo presne máš proti nasadeniu TLC v consumer segmente a 840 EVO kontkétne? Mám na mysli niečo praktické, nie teóriu o počte prepisov, záruku máš totiž rovnakú pokiaľ viem. Ten model je na trhu takmer tak dlho ako "preverená" M500. K tomu predraženiu, je rozhodne rýchlejší ako M500, tak čo by si chcel, aby stále menej? Každý si musí zhodnotiť, či mu to za to stojí...

A prečo MX100 oproti M500? Lebo je väčší, rýchlejší a za rovnakú cenu? Radič je rovnaký ako v M550, takže zas taká novinka to nie je.

americký/ruský stejně se to vyrábí na Taiwanu
a programování se outsourcuje v indii

Nedávno mi reklama prokazatelně svým blikáním přivodila epileptický záchvat. Můžu je žalovat? :D :D

Stránky

Přihlásit se k odběru Poslední komentáře
Reklama
Reklama